Kontakt

+48 664 000 061

Image
Image
Image
Image

Protetyka stomatologiczna

Kompleksowe metody przywracania funkcji i wyglądu zębów

Techniki stomatologiczne

W dzisiejszej stomatologii istnieje szereg zaawansowanych rozwiązań protetycznych, które umożliwiają skuteczną odbudowę zębów i przywrócenie pacjentom pięknego, naturalnego uśmiechu.

Korony i Mosty porcelanowe

Korony protetyczne są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych – objętych rozległymi ubytkami próchnicowymi, licznymi odbudowami kompozytem. 

Korony mają formę „czapeczki”, która pozwala również zamaskować znacznego stopnia przebarwienia lub inne uszkodzenia zęba. 

Obecnie uzupełnienia pełnoceramiczne zaliczane są do najlepszych i najtrwalszych rozwiązań pozwalających cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Estetyczna korona wykonana jest z porcelany, która kształtem i kolorem przypomina tkanki zęba. W naszym gabinecie korony wykonujemy przy użyciu innowacyjnej technologii PLANMECA CAD System ®, co często sprawia, że możemy je zaprojektować, wykonać i oddać pacjentowi podczas jednej wizyty. 

Mosty protetyczne

Jeśli brakuje Ci jednego lub więcej zębów obok siebie, alternatywą do implantów stomatologicznych są mosty dentystyczne. Mosty protetyczne zapobiegają przesuwaniu się sąsiednich zębów, przywracają ich utraconą funkcję i estetykę.

Mosty wymagają oszlifowania co najmniej dwóch zębów sąsiadujących z luką brakującego zęba/ów lub mogą być osadzone na implantach. Mosty wykonywane są całkowicie z bardzo wytrzymałego cyrkonu potocznie nazywanym białym złotem. Mosty dentystyczne są to uzupełnienia montowane na stałe lub mogą być przykręcane do implantów. 

Protezy zębowe

Protezy zębowe są to uzupełnienia protetyczne ruchome (wyjmowane). W zależności od rozległości brakujących zębów możemy wyróżnić:
- protezy całkowite -  które wykonujemy dla pacjenta w momencie, gdy utracił on wszystkie swoje naturalne zęby. Proteza jest wykonana z akrylu- różowy kolor akrylu imituje dziąsło, a biało-żółty kolor akrylu imituje zęby. 

Proteza całkowita pokrywa swoją powierzchnią bezzębne wyrostki zębodołowe, a u góry również podniebienie. 

Protezy częściowe – są wykonywane u pacjentów z resztkowym uzupełnieniem. Ten typ protez dodatkowo wyposażony jest w klamry które oparte na własnych zębach utrzymują protezę w jamie ustnej. Podstawowa proteza częściowa jest wykonana z akrylu. 

Do protez częściowych zaliczymy również protezy szkieletowe. Protezy szkieletowe są wykonane z akrylu oraz elementów metalowych, odlewanych ze stopu chrom-kobalt. Konstrukcja metalowa protezy zapewnia jej znaczną wytrzymałość oraz dzięki klamrom, doskonałe utrzymanie w jamie ustnej. Ten typ protezy pozwala znacznie ograniczyć ilość akrylu w protezie a co za tym idzie zmniejszyć w ogóle ilość sztucznego materiału w jamie ustnej.