Czy myślisz o implantach? - Galileo Dental

Czy myslisz o stomatlogicznym leczeniu implantologicznym?

22 Gru 2015 / Implantologia

 

Implanty stomatologiczne to inwestycja na całe życie. Aby mieć pewność wyboru właściwego systemu implantologicznego, należy zadać dentyście trzy ważne pytania.

1. Czy myślisz o stomatologicznym leczeniu implantologicznym?
Skuteczność mierzona jest odsetkiem wszystkich implantów danego systemu, które wrosły w kość i funkcjonują bez problemów. System implantologiczny ASTRA wykazuje skuteczność na poziomie 98–100%. Dajemy stomatologom dożywotnią gwarancję na większość naszych produktów, ponieważ powstają one z uwzględnieniem zasad biologicznych i biomechanicznych, a ich unikalna konstrukcja zapewnia najwyższą trwałość implantów.

2. Jak dobrze będzie zachowany poziom kości?
Ilość i jakość kości szczęki decyduje o stopniu wrośnięcia implantu w tkankę kostną. Dlatego niezbędne jest zachowanie jak największej ilości kości szczęki, by zapewnić długotrwały i estetyczny efekt. Jedynym znanym powikłaniem po wszczepieniu implantu jest utrata poziomu kości brzeżnej powodująca obniżenie tkanek dziąsła w okolicy implantu. Przez 5 lat niezależni badacze i dentyści monitorowali i badali promieniami Roentgena tysiące pacjentów użytkujących implanty ASTRA. Badania wykazują, że implanty ASTRA pozwalają na zachowanie poziomu kości od 3 do 4 razy lepsze niż wskazywane przez zaakceptowane normy.

3. Czy jest dostępna dokumentacja naukowa?
Na rynku międzynarodowym funkcjonuje obecnie ponad 140 producentów systemów implantologicznych, którzy regularnie wprowadzają nowe produkty na rynek i wycofują je z niego. Niektórzy producenci po prostu zniknęli z rynku, gdy okazało się, że ich implanty są złej jakości i powodują poważne problemy dla pacjentów i lekarzy. Jedną z przyczyn problemów był brak testów i dokumentacji naukowej tych systemów przed zastosowaniem ich w warunkach klinicznych. Z tego powodu zalecamy wszystkim stomatologom przeglądanie dokumentacji i krytyczne podejście do artykułów i badań dotyczących systemów implantologicznych. Dlaczego przeprowadzono badanie i co ono wykazało? Ilu pacjentów i ile klinik stomatologicznych brało w nim udział? Kiedy rozpoczęto obserwację implantu? 

System implantologiczny ASTRA jest jednym z najlepiej udokumentowanych systemów implantologicznych na świecie. Badania potwierdzają wyjątkową funkcjonalność i estetykę implantów oraz dowodzą, że możemy spełnić wymagania badaczy, klinik i pacjentów.