Profilaktyka - Galileo Dental

Profilaktyka

22 Gru 2015 / Leczenie

Zęby to wizytówka każdego człowieka, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena zębów i jamy ustnej. W całym procesie bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka stomatologiczna. Dobrze jest swoje zęby powierzyć doświadczonemu dentyście, który w leczeniu oraz w profilaktyce stosuje najnowsze osiągnięcia jakie mają miejsce w stomatologii. Celem profilaktyki jest zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia. Jeżeli profilaktyka stomatologiczna będzie prawidłowo stosowana to pacjent długo będzie cieszył się zdrowym i pięknym uśmiechem. Głównym jej zadaniem jest walka z płytką nazębną. Płytka nazębna jest podstawową przyczyną, która wywołuje i powoduje rozwój próchnicy zębów, jak również jest przyczyną rozwoju choroby przyzębia (paradontozy). 


Dobrze przeprowadzona profilaktyka to nie tylko piękne i zdrowe zęby, ale również duża oszczędność czasu i pieniędzy.

W ramach profilaktyki warto stosować codziennie następujące zabiegi:

  • codzienna pielęgnacja zębów i jamy ustnej, jak mycie i szczotkowanie zębów odpowiednią szczoteczką i pastą do zębów, stosowanie irygatora
  • używanie nici dentystycznej,
  • płukanie jamy ustnej i zębów specjalnymi płynami,
  • stosowanie odpowiedniej diety bogatej w składniki mineralne i witaminy, głównie w wapń i fosfor.

Poza tym warto jest systematycznie odwiedzać stomatologa (kontrola uzębienia, co 3 miesiące – dzieci, co pół roku – dorośli).

W klinice GALILEO pacjent może liczyć na szereg profesjonalnych zabiegów profilaktycznych, których zadaniem jest ochrona zębów przed działaniem próchnicy.

- piaskowania zębów
- usuwania kamienia nazębnego (scaling).

Profesjonalna profilaktyka stomatologiczna
Celem zabiegów wykonywanych w gabinecie przez stomatologa jest wzmocnienie zębów i ich ochrona przed próchnicą. Do takich zabiegów profilaktycznych należy:

  • lakierowanie zębów,
  • lakowanie zębów,
  • fluoryzacja zębów.

Powyższe zabiegi wykonuje się po dokładnym oczyszczeniu zębów. Lakierowanie zębów można wykonywać dwoma sposobami: za pomocą fluoru lub za pomocą specjalnego żelu. Zaleca się stosowanie go od 2 do 4 razy do roku. Częstotliwość uzależniona jest przede wszystkim od podatności pacjenta na próchnicę.