Print this page
HOLLYWOODZKI UŚMIECH – to naprawdę jest możliwe !

HOLLYWOODZKI UŚMIECH – to naprawdę jest możliwe !

17 Paź 2018 / Written by  / Aktualności

Wszystkich z Nas od zawsze fascynuje piękny, śnieżnobiały, idealny uśmiech hollywoodzkich aktorów i aktorek , gwiazd telewizji czy modelek -mówi się o tzw. hollywoodzkim uśmiechu. W Ameryce Północnej, ludzie zadają sobie wiele trudu, aby uzyskać tak nieprzeciętny wygląd zębów, białych i zdrowych które spowodują że będą wyglądać młodziej, a zarazem piękniej.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak można uzyskać doskonale harmonijny, biały uśmiech ?

Faktem jest to że część z nich urodziła się z perłowo białymi zębami które podkreślają piękny uśmiech ale na pewno nie wszyscy.
Jest też pewne że często taki uśmiech był prawdopodobnie, zaprojektowany i stworzony właśnie przez dentystę.

Dobra wiadomość to taka, że większość z nas może cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami niczym hollywoodzkie gwiazdy. A wszystko to dzięki m.in. specjalistycznym zabiegom dentysty który może wyleczyć i zaprojektować nowy uśmiech.

Nie bez znaczenia mają wpływ nasze nawyki żywieniowe i to jak my sami dbamy o higienę i zdrowie naszych zębów. Zacznijmy jednak od zupełnych podstaw.

Oto kilka prostych zasad które są niezbędne by zachować śnieżno-biały i zdrowy wygląd swojego uzębienia:

 1. Pamiętaj o nitkowaniu zębów. Nieważne jaki rodzaj nici używasz, ważne jest by poprzez nitkowanie usunąć resztki jedzenia z każdej przestrzeni pomiędzy zębami. Nitkowanie zębów zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej oraz zmniejsza ryzyko chorób przyzębia.
 2. Używaj płukanki do jamy ustnej rano i wieczorem po szczotkowaniu i nitkowaniu zębów.
 3. Płukanie jamy ustnej spowoduje usunięcie drobnych pozostałości jedzenia po szczotkowaniu i nitkowaniu oraz pozostawi uczucie świeżości. 
 4. Zainwestuj w dobrej jakości szczoteczkę do zębów. Używaj szczoteczki elektrycznej tradycyjnej lub sonicznej które są o 25% bardziej efektywne od szczoteczek manualnych. Nowoczesne szczoteczki elektryczne pozwalają bezpiecznie usunąć płytkę nazębną, resztki jedzenia oraz wyeliminować nieświeży oddech. Zły wybór szczoteczki, zła technika oraz krótki czas szczotkowania zębów szczoteczką manualną może prowadzić do recesji dziąseł oraz mechanicznego uszkodzenia szkliwa zębów. Szczotkuj zęby minimum 2 minuty.
 5. Wybierz skuteczną pastę do zębów o właściwościach antybakteryjnych.
 6. Dodanie nanocząstek srebra do pasty do zębów pozwoliło zmniejszyć ryzyko choroby dziąseł i ograniczyć nieprzyjemny zapach spowodowany przez bakterie jamy ustnej.
 7. Unikaj w nadmiarze substancji, takich jak wina, kawy, herbaty i curry. Wszystkie te produkty powodują powstanie na zębach osadu, przebarwień.
 8. Unikaj słodyczy i odżywiaj się zdrowo ! Cukier to doskonała pożywka dla bakterii próchnicotwórczych a także dodatkowe kalorie dla twojego organizmu. Staraj się myc zęby po każdym posiłku.
 9. Unikaj słodkich soków oraz słodkich napojów gazowanych które uszkadzają szkliwo zębów.
 10. Nie zapominaj o myciu języka i dziąseł. Szczotkowanie języka pozwoli usunąć gromadzący się nalot oraz odświeży oddech.
 11. To może wydawać się proste, ale chodź do dentysty! Regularne wizyty u stomatologa co 6 miesięcy, pozwolą uniknąć problemów z zębami. Wraz z rutynowym czyszczeniem zębów, lekarz dentysta będzie mógł sprawdzić stan uzębienia, rozpoznać wady zgryzu oraz wiele innych problemów.

Wiedząc że uczęszczanie do dentysty nie należy do najprzyjemniejszych czynności na świecie, regularnie odwiedzając swojego lekarza dentystę można zaoszczędzić swoje pieniądze a w dalszej przyszłości uniknąć niepotrzebnego bólu i problemów.

Wreszcie ostatnia rzecz w tej części, nie zapomnij się uśmiechać! Nawet jeśli Twoje zęby nie są perłowo białe i doskonałe, pełny uśmiech pomoże rozweselić wasz dzień oraz dzień każdego innego.
Jeśli te podstawowe zasady nie wystarczą, z pomocą przyjdzie stomatologia estetyczna. Ale o tym w następnej części.Rate this item
(0 votes)
Last modified on niedziela, 28 październik 2018 22:21