Nasze doświadczenie - Galileo Dental

Implantologia - nasze doświadczenie

22 Gru 2015 / Implantologia

Już od ponad 19 lat specjalizujemy się w implantologii oraz rekonstrukcjach protetycznych na implantach - zwanej implantoprotetyką.

Każdy pacjent, który zgłasza się do naszej Kliniki celem rekonstrukcji pojedynczego utraconego zęba - implantem, czy rekonstrukcji wszystkich utraconych zębów - wieloma implantami, poddawany jest pełnej procedurze przygotowawczej. Poczynając od badań podstawowych po planowanie zabiegu na podstawie wolumetrycznej tomografii komputerowej.

Ww. badanie umożliwia stworzenie planu leczenia, plan zabiegu i zapewnia Państwu maksymalne bezpieczeństwo.

Klinika Galileo w oparciu o doświadczenie oraz wieloletnią dokumentację naukową dysponuje dla Państwa sprawdzonym, wiodącym systemem implantologicznym ASTRA firmy DENTSPLY IMPLANTS. Każdy Pacjent, nawet ten u którego mamy do czynienia z granicznie małą ilością kości może liczyć na rekonstrukcję implantami - dzięki zaawansowanym technikom zabiegowym z zakresu regeneracji kości. Należą do nich:

  • podniesienie dna zatoki,
  • przeszczepy bloków kostnych,
  • augumentacja biomateriałami,
  • osteodystrakcja,
  • zabiegi na tkankach miękkich.

Każdego, pełnego obaw Pacjenta możemy uspokoić... zabieg wszczepienia implantów jest zdecydowanie mniej traumatyczny w porównaniu do zabiegu usunięcia zęba, gwarantujemy Państwu bezbolesność i profesjonalizm na najwyższym poziomie.

Procedura wszczepiania implantów nie wymaga hospitalizacji. Przeprowadzana jest na jednej wizycie w znieczuleniu miejscowym i często jest mniej inwazyjnym zabiegiem od usunięcia zęba.

Implant jest tytanową śrubą, idealnie naśladująca korzeń zęba. Wraz z korona protetyczną przymocowaną za pomocą łącznika do implantu tworzy pełny ząb.