Jarek - Galileo Dental

Istnieje wiele technik regeneracyjnych pozwalających odtworzyć brakującą kość. W naszej Klinice GALILEO wykorzystujemy zaawansowane techniki i technologię, tak by przyspieszyć procesy gojenia oraz by sprowokować  powstawanie nowej, prawidłowej tkanki kostnej.
Nasi lekarze, na podstawie badania, są w stanie ocenić Państwa potrzeby i wybrać odpowiednią metodę regeneracyjną. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej stosowanych technik regeneracyjnych pozwalających odtworzyć brakującą kość.

Ochrona świeżego zębodołu (socket preservation)
Po usunięciu zęba, w miejscu gdzie był jego korzeń zostaje pusta przestrzeń.  W przypadku planowanej implantacji, niezbędna jest w tym miejscu tkanka kostna. By skrócić czas leczenia i stworzyć fundament dla przyszłego implantu, w miejsce po usuniętym korzeniu zęba wprowadzamy odpowiedni materiał kościozastępczy.

Sterowana regeneracja kości  (guided bone regeneration-GBR)
W wielu przypadkach, w sytuacji gdy lekarz planuje wszczepienie implantu w miejsce gdzie brakuje zęba, napotyka na problem braku odpowiedniej ilości tkanki kostnej niezbędnej do prawidłowego utrzymania implantu. Z pomocą wtedy przychodzi technika sterowanej regeneracji kości pozwalająca odbudować utraconą kość zarówno na szerokość jak i na wysokość. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju materiałów kostnych lub kościozastępczych, procedury sterowanej regeneracji kości są przewidywalne i bezpieczne.

Podniesienie dna zatoki szczękowej
Trudne warunki do wprowadzania implantów występują najczęściej w bocznym odcinku wyrostka zębodołowego szczęki, zwłaszcza szczęki bezzębnej gdzie nasilone są procesy zaniku kości.

Mała ilość kości w odcinku bocznym szczęki (zwykle w okolicach trzonowców) uniemożliwia niekiedy bezpiecznie i przewidywalnie wprowadzenie implantu zębowego.

Jedną z metod, najczęściej stosowaną, która pozwala na odtworzenie brakującej kości w tych odcinkach, jest podniesienie dna zatoki szczękowej i wprowadzanie kości własnej lub  biomateriałów w przestrzeń powstałą między dnem zatoki szczękowej, a uniesioną błoną śluzową wyścielającą tą okolicę. Zabieg niekiedy jest niezbędny, by można było następnie prawidłowo wprowadzić implant.

Osoczowe czynniki wzrostu
Pozyskujemy z niewielkiej ilości krwi żylnej pacjenta pobranej w gabinecie. Krew jest odwirowana w wirówce, w wyniku czego otrzymujemy  np. fibrynę bogatopłytkową powodującą powolne, uwalnianie czynników wzrostu komórek co daje najlepsze wyniki unaczynienia, gojenia i terapii regeneracyjnej.

Osoczowe czynniki wzrostu stymulują gojenie i wzrost kości i tkanek miękkich.

Klinika GALILEO dysponuje nowoczesnym aparatem tomograficznym Orthophos SL 3D firmy Sirona zapewniającym niebywale dokładną diagnostykę obrazową zarówno poprzez zdjęcia pantomograficzne oraz tomografię wiązki stożkowej (CBCT) o polu obrazowania (od ø5x5cm do ø11 x 10cm).

CBCT jest szybszą, bezpieczniejszą i ekonomiczniejszą odmianą konwencjonalnej tomografii komputerowej stworzoną dla stomatologii. 

Jedno badanie CBCT pozwala zobrazować zarówno tkanki miękkie jak i kostne, uwzględniając ich trójwymiarową strukturę. W porównaniu z konwencjonalną diagnostyką obrazową używaną w stomatologii (zdjęcia zębowe, pantomografia, cefalometria, zgryzowe oraz stawu skroniowo- żuchwowego), tomografię CBCT cechuje bardzo duża dokładność badania poprzez wysoką rozdzielczość i oraz pokazanie badanych struktur w trójwymiarze. 

Skan CBCT za pomocą urządzenia:  Orthophos SL 3D firmy Sirona 

Lekarz stomatolog może zlecić takie badanie w celu: 

 • zobrazowania wewnętrznej anatomii z dokładnością niemożliwą do uzyskania w innym badaniu radiologicznym
 • precyzyjnego planowania leczenia stomatologicznego (w tym zabiegów chirurgicznych)
 • dokładnej oceny potencjalnego ryzyka
 • przeanalizowania przebiegu ważnych struktur takich jak nerwy, naczynia krwionośne, korzenia zębów, położenie zatok obocznych nosa i in., których umiejscowienie jest inne u każdego pacjenta
 • oceny patologii w obrębie zębów jak i struktur sąsiednich

W jakich dziedzinach CBCT znajduje zastosowanie?

Badanie to jest przydatne w niemal każdej dziedzinie stomatologii i nie tylko. Przede wszystkim jest to metoda umożliwiająca dokładne diagnozowanie. Staranne przeprowadzenia procesu diagnostycznego daje znacznie większą szansę powodzenia wdrożonego leczenia. CBCT jest przydatne między innymi w :

 • chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej
 • ortodoncji
 • endodoncji
 • periodontologii
 • implantologii
 • diagnozowaniu chorób stawu skroniowo-żuchwowego
 • laryngologii

Dlaczego CBCT A NIE konwencjonalna TK

 • Dawka promieniowania jest ok 10 razy mniejsza niż w przypadku konwencjonalnej TK
 • Znacznie krótszy czas badania. Skan CBCT trwa od 10 do 40 sekund a w TK kilka minut

Zalety:

 • jedyne badanie obrazowe ukazujące zarówno tkanki miękkie jak i struktury kostne
 • badanie jest nieinwazyjne i wielu przypadkach umożliwia uniknąć operacji zwiadowczych
 • dokładne obrazowanie sąsiednich struktur umożliwia ocenę zaawansowania procesów     patologicznych takich jak nowotwory, rozrosty nienowotworowe, procesy zapalne i inne.
 • uzyskane dane niejednokrotnie umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie  leczenia w stadium zaawansowania choroby niewykrywalnym w innym badaniu obrazowym.

Badania radiologiczne muszą być poprzedzone badaniem klinicznym pacjenta i wykonywane są zgodnie z potrzebami diagnostycznymi.

Czy leczenie implantologiczne może być bardziej precyzyjne i przewidywalne a zarazem bezpieczne ?

Odpowiedź brzmi zdecydowanie Tak !  W klinice GALILEO nacisk położyliśmy na nowe technologie które pozwalają lekarzowi dokładnie zdiagnozować problem z którym zgłosił się pacjent oraz w dalszym etapie  precyzyjnie zaplanować leczenie implantologiczne. 

Gabinet wyposażony jest w nowoczesny tomograf komputerowy wiązki stożkowej (CBCT) firmy Sirona pozwalający ocenić m.in. istniejące warunki kostne w obrębie kości szczęk i żuchwy niezbędne do wprowadzenia implantów zębowych, a także współistniejące schorzenia które mogą uniemożliwić planowaną implantację.

Tak wykonane trójwymiarowe badanie obrazowe, w kolejnym etapie przy pomocy specjalistycznego oprogramowania 3D (Planmeca Romexis 5.0) - posłuży lekarzowi chirurgowi zaprojektować przyszłe uzupełnienie protetyczne (np. korony protetyczne) oraz  wirtualnie wyznaczyć właściwą pozycję implantów.

Program do modelowania: Planmeca Romexis 5.0

Program do modelowania: Planmeca Romexis 5.0

Teraz już tylko wystarczy na podstawie przeprowadzonego planowania implanto-protetycznego przygotować szablon chirurgiczny który  posłuży lekarzowi chirurgowi na precyzyjne umieszczenie implantów w kości szczęk.

Po wgojeniu się implantów, wykonamy w technologii CAD/CAM , w jeden dzień, finalne uzupełnienie protetyczne.

Klinika GALILEO dysponuje pracownią druku 3D wyposażoną w najnowocześniejsze drukarki typu desktop firm Makerbot  (Replicator Plus) oraz Formlab (Form2).

Wszystko to w jednym miejscu, w gabinecie GALILEO ! Precyzyjnie, przewidywalnie, bezpiecznie.

 

sobota, 26 grudzień 2015 22:00

Oferty pracy

Zatrudnimy ambitnego lekarza stomatologa

Nawiążemy współpracę z doświadczonym lekarzem z zakresu stomatologii zachowawczej oraz protetyki stomatologicznej.

Wymagania:

 • aktualna wiedza stomatologiczna z zakresu m.in. protetyki stomatologicznej i implantologii,
 • znajomość nowoczesnych materiałów i sprzętu stomatologicznego,
 • zdolności manualne
 • znajomość oprogramowania PRODENTIS będzie dodatkowym atutem,
 • zdolności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole,
 • zaangażowanie; chęć pogłębiania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji,
 • minimum 3-letni staż pracy (praktyczne doświadczenie zawodowe),
 • własna działalność gospodarcza,
 • nienaganna kultura osobista oraz empatia
wtorek, 22 grudzień 2015 22:55

MediRaty

MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania ("pożyczka medyczna") płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej. Szeroki wachlarz finansowanych zabiegów oraz bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który potrzebuje skorzystać z usług medycznych na najwyższym poziomie, ale bez zbędnego obciążania budżetu domowego czy czekania w kolejce. Więcej informacji o usługach i płatnościach ratalnych znajduje się na stronie internetowej MediRaty.pl.

W związku z podpisaniem umowy o współpracy, z przyjemnością informujemy, że nasza firma została zarejestrowana w systemie MediRaty (RATALNIE.COM.S.A.).

Co wyróżnia MediRaty?

 • Minimum formalności: wystarczy zgłoszenie telefoniczne lub przez formularz elektroniczny.
 • Możliwość uzyskania finansowania do 50 000 zł po standardowej weryfikacji telefonicznej (ok. 15 min.) i podpisaniu umowy dostarczonej przez kuriera – nawet w dniu zgłoszenia.
 • Brak wstępnych opłat i najniższe oprocentowanie.
 • Długi okres spłaty: do 5 lat (60 miesięcy).

 

Jak uzyskać finansowanie – krok po kroku?

 • Galileo Dental ustala koszt leczenia bezpośrednio z Pacjentem.
 • Konsultant MediRaty kontaktuje się z Pacjentem telefonicznie, weryfikuje jego zdolność kredytową i przedstawia indywidualną ofertę ratalną.
 • Pacjent, który zaakceptował ofertę otrzymuje od kuriera umowę do podpisania.
 • Po podpisaniu umowy na konto MedGastr przekazywane są środki finansowe a Pacjent może rozpocząć leczenie.
 • Spłata w ratach następuje wg harmonogramu dołączonego do umowy z Pacjentem.

 

Wniosek online (samodzielna weryfikacja)
Możliwe jest złożenie wniosku o MediRaty za pośrednictwem internetu, on-line. e-Mediraty to elektroniczny system składania wniosków o pożyczkę medyczną w trzech prostych krokach bez pośrednictwa weryfikatora i w dowolnym momencie (24h). Od teraz możesz bezpiecznie i komfortowo złożyć wniosek przez Internet bez wychodzenia w domu.

Dzięki tej aplikacji Pacjent, który zna już wstępny termin i koszt zabiegu może w prosty sposób złożyć wniosek podając niezbędne dane. Decyzję otrzyma nawet w ciągu 5 minut! W sytuacjach nietypowych do Pacjenta oddzwoni Konsultant MediRat.

Weryfikacja z Konsultantem
Jeżeli Pacjent preferuje weryfikację i uzyskanie finansowania w asyście Konsultanta MediRat wystarczy przesłać prosty formularz zgłoszeniowy (Imię, Nazwisko, e-mail, nr tel.) MediRaty.pl aby Konsultant mógł oddzonić w dogodnej dla Pacjenta porze lub samemu skontaktować się telefonicznie z Konsultantem: 801 000 265 lub 22/266 83 70 (z tel. kom.) codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

wtorek, 22 grudzień 2015 22:53

Ochrona przed zakażeniami

Gabinet stomatologiczny jest miejscem przeprowadzania procedur medycznych o różnym stopniu inwazyjności i stosowania specyficznego sprzętu mającego kontakt z nieosłoniętymi tkankami miękkimi i twardymi. Zabiegi przeprowadzane na pacjentach powodują naruszenie ciągłości tkanek błony śluzowej w środowisku krwi i śliny. 

Aby w odpowiedni sposób chronić przed zakażeniami naszych pacjentów oraz nasz personel, przestrzegamy wielu rygorystycznych procedur. Największe znaczenie w kontroli zakażeń w gabinecie ma dezynfekcja i sterylizacja narzędzi, które mają kontakt z tkankami lub krwią m.in. instrumenty chirurgiczne, szczypce, końcówki unitów, wiertła itp.

Główne zasady kontroli i zapobiegania za­każeniom w GALILEODental, obejmują: stosowanie środków ochrony osobistej przez personel, właściwe przechowywanie narzędzi stomatologicz­nych, ich mycie, dezynfekcja i sterylizacja oraz przestrzeganie zasad aseptyki.

W trakcie sterylizacji i przy­gotowań do tego procesu stosujemy na­stępujące etapy:

 1. dezynfekcję sprzętu bezpośrednio po uży­ciu,
 2. mycie i osuszenie narzędzi,
 3. sortowanie,
 4. pakowanie i ułożenie pakietów z narzę­dziami w autoklawie,
 5. sterylizację,
 6. kontrolę procesu sterylizacji,
 7. postępowanie aseptyczne po sterylizacji.
wtorek, 22 grudzień 2015 22:52

Laser Waterlase iPlus

 

NOWOCZESNY LASER STOMATOLOGICZNYBEZ BÓLU, BEZ STRACHU, ZDECYDOWANIE KRÓTSZE LECZENIE!

laserowe leczenie ubytków, bez bólu

Boisz się iść do dentysty bo przeraża Cię dźwięk pracującego wiertła ? a może dlatego że boisz się ukłucia igły oraz bólu ? Któż z nas lubi opuszczać gabinet z uczuciem "opadającego" policzka po podaniu znieczulenia. Większość nieprzyjemnych objawów możemy wyeliminować lub ograniczyć dzięki nowoczesnemu laserowi stomatologicznemu WaterLase iPlus.

Stomatologiczny laser Waterlase iPLUS jest przełomowym urządzeniem w dentystycznej laserowej technice optycznej. Laser umożliwia wykonanie praktycznie niemal wszystkich procedur stomatologicznych w obrębie jamy ustnej bardziej komfortowo, precyzyjnie i metodami małoinwazyjnymi, w większości przypadków bez konieczności podawania znieczulenia zarówno u dzieci (od 6 rż.) jak i dorosłych.

LECZENIE PRAKTYCZNIE BEZBOLESNE - BARDZIEJ NATURALNA STOMATOLOGIA !

Ciepło, drgania i nacisk są główną przyczyną bólu związanego z wykorzystaniem tradycyjnego wiertła. Laser stomatologiczny Waterlase iPlus nie generuje ciepła, eliminuje nacisk oraz wibracje do cięcia zarówno tkanek twardych (zęby, kość) i miękkich (dziąsło), dzięki czemu wiele zabiegów stomatologicznych można wykonać praktycznie bezboleśnie, oraz w krótszym czasie. Dodatkowo, użycie lasera Waterlase w przypadku zabiegów chirurgicznych, zmniejsza ryzyko krwawienie, bólu pooperacyjnego, powstawanie obrzęków oraz w wielu przypadkach potrzeby stosowania leków przeciwbólowych.

Dzięki właściwościom lasera wiele procedur dentystycznych, które przy zastosowaniu metod tradycyjnych wymagają znieczulenia, można przeprowadzić bezbólowo, bez konieczności stosowania środków znieczulających lub ograniczyć znieczulenie do minimum. Szczególnie istotne jest to u osób z chorobami, które ograniczają lub wręcz są przeciwwskazaniem do stosowania środków znieczulających, u alergików, osób obawiających się znieczuleń iniekcyjnych (ok.70% pacjentów) oraz u dzieci. Należy pamiętać że odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Niektórzy ludzie mają bardzo wysoki, a inni bardzo niski próg bólu. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest percepcja mózgu. Mózg działa na zasadzie skojarzeń, jeżeli w przeszłości doświadczyłeś szczególnie bolesnego urazu, Twój mózg może kojarzyć kolejne odczucia bólu z wcześniejszym. W efekcie Twój próg odczuwalnego bólu może być obniżony.

Na poziom odczuwalnego bólu wpływ mają również emocje: jeżeli jesteś przygnębiony lub niespokojny, Twój próg bólu może być niski. Z drugiej jednak strony silne emocje, jak np. podniecenie lub strach, mogą tymczasowo zahamować odczuwanie bólu. Mimo, że w większości przypadków nie trzeba stosować znieczulenia, pacjent jest ściśle monitorowany pod kątem objawów bólu lub dyskomfortu. Jeśli takie objawy wystąpią, zmienimy ustawienia lasera lub zastosujemy niewielką ilość znieczulenia.

BEZKONTAKTOWO I PRECYZYJNIE

Lekarz dentysta przy pomocy lasera jest w stanie usunąć próchnicę szkliwa (najtwardsza substancja w organizmie), przeciąć kość i tkanki dziąseł bardzo precyzyjnie, co pozwala pozostawić okolice nienaruszone. To oszczędza więcej cennej struktury zęba i otaczających tkanek. Opracowanie ubytku odbywa się całkowicie bezkontaktowo, a ząb lub tkanka kostna są lepiej chłodzone. Całkowicie wyeliminowano wibracje powodujące mikropęknięcia, a doskonała precyzja lasera czyni technikę mikroinwazyjną.

Zastosowanie płaszcza wodnego niweluje ryzyko przegrzania zęba a tym samym eliminuje w większości przypadków odczuwanie bólu (ok.90%) Waterlase iPlus zmniejsza uszkodzenie zdrowych części zęba i minimalizuje uraz.

 

ZMNIEJSZONE RYZYKO ZAKAŻENIA KRZYŻOWEGO

Stomatologia jest tą dziedziną zabiegową niosącą ze sobą zwiększone ryzyko przeniesienia i zakażenia różnymi czynnikami chorobotwórczymi, w tym m.in bakteriami, wirusami HBV, HCV, HIV. Specyfika leczenia stomatologicznego wymusza konieczność pracy wieloma narzędziami i sprzętem, co stwarza wiele możliwości przenoszenia infekcji z pacjenta na pacjenta, z pacjenta na pracowników gabinetu i z personelu na pacjenta. Praca laserem stomatologicznym Waterlase iPlus odbywa się bezkontaktowo, co zmniejsza ryzyko przeniesienia zakażenia.

LASER WATERLASE IPLUS KORZYŚCI
 • dokładność i precyzja,
 • wyeliminowanie bólu (ok.90%),
 • mniejszy uraz dla tkanek,
 • zmniejszenie krwawienia i obrzęku tkanek,
 • skrócenie czasu leczenia.
 • wszechstronność zastosowania
LASER WATERLASE IPLUS ZASTOSOWANIE

 • usunięcie próchnicy zęba,
 • korekta i plastyka kości wokół zęba,
 • usunięcie starych wypełnień kompozytowych,
 • usunięcie zmian patologicznych błony śluzowej jamy ustnej (np. włókniaków, brodawczaków, leukoplaki),
 • podcięcie wędzidełka wargi, języka,
 • korekta i plastyka dziąsła,
 • koagulacja naczyń krwionośnych,
 • odsłonięcie implantów zębowych,
 • nacięcie i drenaż ropni,
 • pogłębienie przedsionka jamy ustnej,
 • dezynfekcja kanałów po leczeniu endodontycznym,
 • resekcja wierzchołka korzenia zęba,
 • aktywne leczenie choroby przyzębia (paradontozy),
 • i wiele innych.

Zastosowanie lasera stomatologicznego Waterlase iPlus w klinice GALILEO, zmniejsza strach i obawy u wielu pacjentów, stwarzając atmosferę odprężenia.

Już dziś umów się na wizytę konsultacyjną w klinice GALILEO lub leczenie laserem Waterlase iPLUS. Odwiedź nasz gabinet w Warszawie, a poznasz nie tylko działanie Lasera, ale i skorzystasz z naszej wiedzy. Bezpłatnie udzielimy Ci konsultacji stomatologicznej.

 

TELEFON: ( 48) 664 000 061 | MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wtorek, 22 grudzień 2015 22:51

Radiologia

W naszej Klinice bardzo wiele czasu poświęcamy na diagnostykę. Żeby skutecznie pomagać, musimy mieć pełną wiedzę na temat choroby pacjenta. Dobra diagnoza pozwala skrócić czas leczenia i zmaksymalizować jego efekty.

Nowoczesna diagnostyka rentgenowska (RTG) do naszej dyspozycji to pantomograf cyfrowy z opcją tomografi wolumetrycznej (Orthopantomograph OC-200D 3D-VT), aparat do zdjęć zębowych (Focus) oraz system radiowizjografii cyfrowej (Snapshot) firmy Instrumentarium Dental.

Pantomograf cyfrowy to nowoczesne i bardzo bezpieczne urządzenie, za pomocą którego wykonujemy zdjęcia rtg takie jak:

 • pantomogram
 • zdjęcie cefalometryczne (zdjęcie boczne czaszki)
 • zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych 
 • zdjęcie zatok obocznych nosa
 • tomografia wolumetryczna szczęk (VT)

Pantomogram to zdjęcie diagnostyczne obrazujące wszystkie zęby, a także okoliczne struktury anatomomiczne. Takie prześwietlenie zębów pozwala na szybką diagnostykę, a dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej możemy oglądać je bezpośrednio po wykonaniu na ekranie monitora. Zdjęcie panoramiczne to podstawowe badanie rtg, które wykorzystywane jest w prawie wszystkich dziedzinach stomatologii.

Na jego podstawie możemy przeprowadzić konsultację i przedstawić plan leczenia już na pierwszej wizycie oceniając np. stan zębów, kości, występowanie ognisk zapalnych, zęby zatrzymane (np. ósemki), zatoki szczękowe czy też choroby przyzębia. 

Zdjęcie cefalometryczne (cefalo) czyli zdjęcie boczne czaszki wykorzystywane jest przede wszystkim w ortodoncji. Cefalometria ortodontyczna ma na celu badanie kości twarzy i czaszki, wykrywa wady ortodontyczne i nieprawidłowości rozwojowe. Zdjęcie to uwidacznia tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienie twarde, a ortodoncja wykorzystuje je też do oceny wzrostu kostnego. Zdjęcie rtg cefalometryczne znajduje zastosowanie również w chirurgii.

Zdjęcie pantomograficzne oraz zdjęcie cefalometryczne to bezbolesne i bezpieczne badanie.

System radiowizjografii Snapshot to nowoczesny system cyfrowej diagnostyki, który służy do wykonywania zdjęć rtg wewnątrzustnych. Prześwietlenie zębów wykonane za pomocą systemu Snapshot firmy Instrumentarium Dental to bezpieczne badanie rtg, ponieważ urządzenie wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania (ponad 10 krotnie niższą niż  w przypadku kiedy wykonujemy tradycyjne zdjęcie rentgenowskie zęba na kliszy).

Cyfrowy rentgen zębów możemy wykonać w gabinecie, bez konieczności opuszczania gabinetu przez pacjenta  w trakcie wizyty. Pojedyncze zdjęcie zębowe umożliwia bardzo dokładną diagnostykę. Uzyskany w ten sposób rentgen zęba możemy powiększać, obracać, a nawet mierzyć w dowolny sposób na ekranie monitora.

Tomografia wolumetryczna (3D-VT)
ORTHOPANTOMOGRAPH ® OC-200D z tomografią wolumetryczną (3D-VT)to jeden z najbardziej zaawansowanych i kompleksowych systemów do wykonywania zdjęć przekrojowych, niezbędnych do planowania implantologicznego.

wtorek, 22 grudzień 2015 22:21

Alternatywy implantów dentystycznych

Przykładami rozwiązań alternatywnych dla implantów dentystycznych są tradycyjne korony i mosty oraz częściowo lub całkowicie wyjmowane protezy.

Konwencjonalne protezy wymagają zwykle zeszlifowania zdrowych sąsiednich zębów, aby zapewnić podparcie dla mostu. Tradycyjne mosty mogą być przyczepione do szkliwa, przytwierdzone do sąsiednich zębów lub zamocowane na klamrach. Te rozwiązania nie stymulują znajdującej się pod nimi kości, co może spowodować zanikanie tkanki kostnej i cofnięcie się dziąseł. Natomiast implanty dentystyczne są zakotwiczone w kości szczęki i stymulują tkankę kostną tak samo, jak prawdziwe zęby.

Protezy mogą powodować dyskomfort i uczucie niepewności, gdy są luźne lub źle dopasowane i często wymagają kleju do utrzymania ich we właściwym miejscu.

wtorek, 22 grudzień 2015 22:20

Gwarancja

Wskaźnik powodzenia integracji implantów z kością jest bardzo wysoki. Integracja ta po trzech latach to odsetek 98%-100% powodzeń, a po dziesięciu latach wskaźnik niepowodzenia wynosi 5%. Powyższe rezultaty kliniczne sprawiły, że implanty stały się godną zaufania procedurą odtwarzającą brakujące zęby. W medycynie nie ma gwarancji ale jest statystyka. Pracujemy na żywym organizmie, a część reakcji i chorób, które mogą się ujawnić jest nieprzewidywalna, dlatego udzielanie 100% gwarancji na to, iż implant ulegnie integracji z kością byłoby nie rzetelne. Udzielamy natomiast gwarancję na nieodpłatny zabieg wymiany implantu na kolejny, jeśli z jakichkolwiek powodów nie ulegnie on integracji z kością. Bierzemy na siebie taką odpowiedzialność, ponieważ znamy nasze statystyki. Okres tej gwarancji określamy na 10 lat.


WARUNKI GWARANCJI
Żywotność implantów nie jest ograniczona czasowo. Implant, tak jak naturalny ząb, otoczony jest dziąsłem, które chroni je przed infekcjami. Jeżeli implanty narażone są na działanie bakterii znajdujących się w osadach i w płytce nazębnej, powstaje stan zapalny otaczającego implant dziąsła. Chroniczny stan zapalny spowodowany przez osad na zębach lub implantach prowadzi do zaniku kości i utraty zębów/implantów. Dlatego po sukcesie zabiegu implantacji pozostaje nam wraz z Pacjentem dbanie o jak najdłuższe utrzymanie efektów naszej pracy. Nowe zęby zamocowane na implantach będą długowieczne tylko u tych Pacjentów, którzy podejmą się utrzymać wzorową higienę jamy ustnej. Zaniedbania higieniczne mogą prowadzić do zapalenia kości i odrzutu implantu. Aby pozbyć się trudnych do usunięcia osadów Pacjent powinien dwa do trzech razy w roku czyścić swoje implanty w gabinecie stomatologicznym.

Tak więc na Pacjenta nakłada się też obowiązki. Musi on zobowiązać się na piśmie do przestrzegania higieny jamy ustnej i terminów wizyt kontrolnych. Lekarz kontroluje stan tkanek wokół implantów, sprawdza, czy nie pojawiły się przeciążenia na koronie implantu, czy nie pojawiły się oznaki para funkcji etc. Raz na jakiś czas wykonuje zdjęcie RTG. Jeśli implant zdezintegrował się bez winy Pacjenta wszczepiany jest nowy implant nieodpłatnie w ramach "gwarancji". Jeśli natomiast Pacjent zlekceważył naszą umowę to rękojmia przestaje obowiązywać.

CO TO JEST PASZPORT IMPLANTOLOGICZNY?
Implantologiczny Paszport ASTRA jest dokumentem, dzięki któremu Pacjent, bez względu na miejsce na świecie, w którym w danym momencie się znajduje, umożliwia:

 • zagwarantowanie komfortu Pacjentowi, w dowolnym zakątku świata,
 • znalezienie najbliższego autoryzowanego gabinetu - Pacjent dzwoniąc na numer z paszportu otrzyma pomoc w najbliższym gabinecie pracującym systemem ASTRA,
 • dzięki paszportowi lekarze na całym świecie mogą dowiedzieć się o zastosowanej procedurze u danego Pacjenta i na tej podstawie pomóc w przypadkach nagłych. Jest to "przenośna karta Pacjenta",

Pacjent ponosi wszelkie koszty związane z leczeniem. Jeśli implant nie zintegruje się z kością Pacjent otrzyma zwrot nowego implantu, ale za usługę musi zapłacić, chyba, że wykona ją w klinice gdzie pierwotnie dokonał zabiegu, Pacjent może ubiegać się o zwrot kosztów u swojego lekarza, chyba że umowa między nimi tego nie gwarantuje.