Stomatologia cyfrowa - Galileo Dental

To już nie scince fiction, to fakt. Wyposażyliśmy nasz gabinet w najnowocześniejsze oprzyrządowanie CAD/CAM firmy PLANMECA umożliwiające wykonanie koron pełnoceramicznych a także licówek i mostów porcelanowych „na jednej wizycie”.

Korona porcelanowa w godzinę bez wycisku
Średni czas potrzebny na wykonanie korony w gabinecie Galileo Dental to 1,5-2 godziny zamiast 5-14 dni.
PLANMECA FIT to nowatorski system komputerowego projektowania i wykonywania najestetyczniejszych pełnoceramicznych koron i mostów. Wykonanie ich jest bez konieczności pobierania nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków oraz skrócenia całego leczenia do jednej wizyty. Dzięki ultra szybkiemu skanerowi PLANMECA PLAN SCAN, skanujemy wewnątrzustnie wcześniej przygotowane zęby, co umożliwia uzyskanie obrazu pełnego uzębienia w komputerze.

Na jego podstawie, dzięki wyrafinowanemu oprogramowaniu PLANMECA PlanCAD projektujemy i planujemy pełnoceramiczne korony, mosty, inlay, onlay, licówki. Na wykonanie w tradycyjny sposób powyższych uzupełnień pracownia protetyczna potrzebowała od kilku do kilkunastu dni.
Jeśli mamy już wykonaną wirtualną koronę lub inną odbudowę protetyczną, która została zaakceptowana przez pacjenta, pozostaje wybrać rodzaj i kolor materiału z którego zostanie wycięta przez frezarkę.

Dzięki urządzeniu PLANMECA PlanMILL które służy do szybkiego i dokładnego frezowania bezpośrednio w klinice dentystycznej, proces ten możemy skrócić od kilku do kilkunastu minut. Przykładem może być wykonanie pojedynczej korony lub licówki zajmujące pracowni protetycznej ok 5-14 dni, dziś możemy to samo wykonać w ciągu 30-50 min w gabinecie w zależności od wybranego przez pacjenta materiału. Średni czas wycinania korony to ok 15 min.

Przewagą tego typu systemów jest dokładność wykonania, która sięga 0,2 mikrometrów, co nie jest możliwe do osiągnięcia w tradycyjny sposób. Po wycięciu korona zostaje ostatecznie ucharakteryzowana pod względem kolorystycznym, zostają dodane charakterystyczne cechy koloru i kształtu zębów, następnie możemy ostatecznie cementować ją w ustach pacjenta.
ZAPAMIĘTAJ !
  1. Najpierw skanujemy Twoje uzębienie ok.1 minuty - bez konieczności pobierania nieprzyjemnych wycisków
  2. Na Twoich oczach w komputerze dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu 3D projektujemy przyszłą koronę – na tym etapie słuchamy Twoich sugestii
  3. Wspólnie wybieramy odpowiedni materiał i kolor z którego będzie wykonany Twój nowy ząb !
  4. Teraz już tylko szybkie i dokładne frezowanie korony – to już koniec, ząb gotowy !
  5. Ostatni etap to sprawdzenie i zacementowanie Twojej korony w jamie ustnej.