Kontakt

+48 664 000 061

Image
Image
Image
Image

Stomatologia estetyczna

Licówki porcelanowe - co to są licówki?

Licówki porcelanowe to jedna z tych technik poprawiania uśmiechu, która od dłuższego czasu święci tryumfy w świecie zabiegów stomatologii estetycznej, stanowi jej największy filar. Pozwala osiągnąć spektakularne efekty, mimo niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zęba.

Jest nieoceniona zarówno u młodych, jak i nieco starszych Pacjentów.
W pełnym łuku najczęściej wykonuje się około 6-8 licówek w przednim odcinku.
Porcelanowe licówki wykonane są z niezwykle wytrzymałego, ultra cienkiego, półprzezroczystego materiału - porcelany o wyglądzie podobnym pod względem koloru oraz wrażenia dotykowego do naturalnego szkliwa zębów. Licówki nie są podatne na ubytki o charakterze próchnicowym i są odporne na silne przebarwienia, dlatego wraz z upływem czasu nowy uśmiech pozostaje niezmiennie biały przez wiele lat.

Raz zacementowane LICÓWKI będą GŁADKO harmonizować z naturalnymi zębami... Bez pozostawienia jakichkolwiek śladów zabiegu stomatologicznego. Licówki porcelanowe pozwalają wyeliminować znakomitą większość estetycznych niedoskonałości zębów, są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na przebarwienia. Wykonywane są w różnych odcieniach bieli tak, aby można wybrać kolor najbardziej odpowiadający barwie pozostałych zębów, które zawsze wcześniej poddawane są wybielaniu.

 • są idealnym rozwiązaniem dla osób, w przypadku których zastosowane metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów,
 • mogą również zostać zastosowane w celu odbudowy częściowo utraconego zęba lub korekty jego kształtu,
 • pozwalają skutecznie ukryć uszczerbki i pęknięcia w szkliwie,
  są rozwiązaniem w wielu innych sytuacjach.

Dla kogo licówki?
Licówki wykonuje się najczęściej w następujących przypadkach:

 • planowana zmiana kształtu zębów,
 • mnogie erozje i ubytki przyszyjkowe,
 • urazowe odłamania brzegów siecznych,
 • nieestetyczne wypełnienia na powierzchniach licowych zębów przednich,
 • szpary między zębami,
 • korekta ustawień zębów,
 • zęby stożkowe,
 • niedorozwoje szkliwa,
 • przebarwienia np. po antybiotykach które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie,
 • wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów.

Przeciwwskazania do zastosowania licówek:

 • bruksizm, zaciskanie zębów, szkodliwe nawyki tj. obgryzanie paznokci, ołówków etc.),
 • zęby zbyt krótkie,
 • choroba dziąseł i przyzębia,
 • duża skłonność do próchnicy,
 • zęby z brakiem odpowiedniej ilości i jakości szkliwa,
 • pacjent nie utrzymujący prawidłowej higieny.

Zalety licówek

 • Zachowują trwałą barwę i połysk, nie ulegają przebarwieniom.
 • Stwarzają nieograniczone możliwości indywidualnej charakterystyki.
 • Wymagają niewielkiej preparacji twardych tkanek zęba.
 • Zapewniają wyjątkową szczelność brzeżną.
 • Posiadają dużą odporność na ścieranie.
 • Dają bardzo dobry efekt estetyczny.
 • Powodują znaczną poprawę samopoczucia pacjentów po zakończonym leczeniu.
 • Zapewniają Biały Uśmiech przez wiele lat.


Jak przebiega procedura wykonania licówek w gabinecie?
Nasi lekarze dokładają wszelkich starań, aby leczenie z wykorzystaniem licówek ceramicznych przebiegło jak najbardziej komfortowo. W rzeczywistości cały proces od projektu do realizacji w naszym gabinecie może potrwać do kilku godzin. 
Cały proces rozpoczynamy od przeprowadzenia rozmowy z pacjentem na temat jego oczekiwań. Wykonujemy wnikliwe badanie stomatologiczne oraz wykonujemy pantomogram. 

Omawiamy wstępny plan leczenia oraz kosztorys. 
Po zaakceptowaniu planu leczenia, przy pomocy ultra szybkiego skanera, skanujemy wewnątrzustnie nie oszlifowane zęby, co umożliwia uzyskanie obrazu pełnego uzębienia w komputerze. Dzięki skanerowi, nie potrzebujemy pobierać nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków oraz skracamy całe leczenie do jednej wizyty.  

Na podstawie wykonanego skanu uzębienia, dzięki wyrafinowanemu oprogramowaniu projektujemy i planujemy licówki. 
Na wykonanie w tradycyjny sposób powyższych uzupełnień pracownia protetyczna potrzebowała od kilku do kilkunastu dni.
Jeśli mamy już wykonaną wirtualną licówkę, która została zaakceptowana przez pacjenta, pozostaje wybrać rodzaj i kolor materiału z którego zostanie wycięta przez frezarkę.

Dzięki urządzeniu cad/cam które służy do szybkiego i dokładnego frezowania bezpośrednio w gabinecie, proces ten możemy skrócić od kilku do kilkunastu minut. Przykładowo wykonanie pojedynczej korony lub licówki w pracowni protetycznej trwa ok 5-14 dni. Dziś możemy to samo wykonać w ciągu 30-50 min w gabinecie w zależności od wybranego przez pacjenta materiału. Średni czas wycinania licówki ceramicznej to ok 15 min.

Przewagą tego typu systemów jest dokładność wykonania. Po wycięciu licówka zostaje ostatecznie ucharakteryzowana pod względem kolorystycznym, zostają dodane charakterystyczne cechy koloru i kształtu zębów, następnie możemy ostatecznie przymierzyć i zacementować ją w ustach pacjenta.

ZAPAMIĘTAJ!

 1. Najpierw skanujemy Twoje uzębienie ok.1 minuty - bez konieczności pobierania nieprzyjemnych wycisków.
 2. Na Twoich oczach w komputerze dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu 3D projektujemy przyszłą licówkę – na tym etapie słuchamy Twoich sugestii.
 3. Wspólnie wybieramy odpowiedni materiał i kolor, z którego będzie wykonany Twój nowy ząb!
 4. Teraz już tylko szybkie i dokładne frezowanie korony – to już koniec, licówka gotowa !
 5. Ostatni etap to sprawdzenie i zacementowanie Twojej licówki w jamie ustnej.

Ile kosztują licówki porcelanowe?
W Galileo Stomatologia całkowity koszt leczenia przy użyciu licówek porcelanowych będzie się różnić w zależności od wielu czynników w zależności od przypadku, w tym liczby potrzebnych licówek i tego, czy wymagane jest jakiekolwiek wstępne leczenie stomatologiczne, przed założeniem licówek.

Wybierając praktykę dentystyczną zajmującą się licówkami porcelanowymi, należy pamiętać, że koszt leczenia często odzwierciedla wykorzystywaną zaawansowaną technologię i nowoczesne materiały, a także referencje, umiejętności i doświadczenie lekarza stomatologa. W związku z tym niższa cena nigdy nie powinna być jedynym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze usługodawcy, ponieważ może to potencjalnie prowadzić do nieoptymalnego leczenia i/lub wyników.

Innowacyjne wybielanie zębów

Możesz pomyśleć że wybielanie zębów to nowa rzecz. Nic mylnego. Praktyka wybielania zębów rozpoczęła się około 4000 lat temu, od starożytnych Egipcjan którzy stworzyli pastę wybielającą składającą się ze zmielonego pumeksu zmieszanego z octem winnym. Białe zęby były oznaką piękna i oznaką bogactwa. 
W GALILEO l STOMATOLOGIA  wykorzystujemy dwie metody wybielania zębów:

 • metoda nakładkowa (tzw.domowa)
 • metoda akcelerowana światłem (tzw.gabinetowa)

Profesjonalne wybielanie zębów Zoom! Nite White®
Wybielanie zębów Zoom!® to nowoczesna, skuteczna metoda mogąca być doskonałym sposobem na znaczne rozjaśnienie uśmiechu w zaciszu własnego domu. To skuteczna technika która jest jedynym domowym systemem, który zmniejsza nadwrażliwość i chroni szkliwo zębów. 

Specjalnie wykonane indywidualne nakładki oraz odpowiednio dobrane stężenie preparatu ZOOM ! Nite White pozwala je stosować aż do uzyskania pożądanego odcienia. Biorąc pod uwagę Twój specyficzny styl życia i potrzeby, pomożemy Ci dobrać odpowiednią metodę wybielania, dzięki której skutecznie osiągniemy założone cele w możliwie najszybszym i najdogodniejszym czasie. Korzystając z domowego wybielania zębów Zoom!® w naszym gabinecie, rezultaty zobaczysz już w ciągu jednego dnia, a optymalne wyniki już po dwóch tygodniach.

Preparat Philips ZOOM! NITE WHITE ®
To jedyne nakładkowe preparaty wybielające, które zawierają azotan potasu, fluor oraz amorficzny fosforan wapnia (ACP) formułę, która stała się nowym standardem we współczesnej stomatologii. Badania kliniczne dowodzą, amorficzny fosforan wapnia (ACP) ma następujące właściwości:

 • zmniejsza nadwrażliwość o 30% zwiększając komfort kuracji wybielania,
 • odbudowuje szkliwo poprzez wytworzenie nowej powłoki hydroxyapatytowej na powierzchni zębów,
 • przywraca zębom połysk poprzez wypełnienie ich powierzchni nową powłoką hydroxyapatytów,
 • zmniejsza ryzyko nawrotu przebarwień, które często pojawia się już po 6 miesiącach od zakończenia kuracji.

Żel wybielający Philips ZOOM NiteWhite to pierwsze i jedyne preparat do nakładkowego wybielania zębów, który poza samym usuwaniem przebarwień, odbudowują również szkliwo, dzięki czemu zęby stają się bielsze, zdrowsze i bardziej błyszczące. To wielka przewaga w stosunku do innych preparatów, które nie posiadając w swoim składzie formuły ACP.

Mimo zawartości azotanu potasu, fluoru oraz formuły ACP niektórzy pacjenci mogą odczuwać nadwrażliwość podczas kuracji wybielania, najczęściej bywa ona niewielka i przemijająca. Lekarz stomatolog może zalecić zastosowanie specjalnego preparatu RELIEF ACP Oral Care Gel minimalizującego jej objawy. Żel można stosować zarówno przed i jak i po kuracji wybielania.

Przeciwskazania do wybielania:

 • kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią
 • dzieci w wieku poniżej 13 lat
 • pacjenci z aktywną próchnicą
 • pacjenci z rozległymi wypełnieniami i uzupełnieniami protetycznymi
 • pacjenci wykazujący nadwrażliwość na składniki preparatu

Profesjonalne wybielanie zębów zoom! Aktywowane światłem lampy Zoom White Speed
Efektywny system wybielania aktywowany światłem Lampy Zoom White Speed zaprojektowanej i stworzonej przez firmę Philips. Zaawansowana technologia połączona z ergonomią urządzenia zapewnia pacjentowi wysoki komfort podczas wybielania.

Zabieg wybielania za pomocą lampy Philips Zoom White Speed to trzy 15-minutowe sesje z przerwami na zmianę żelu. System Zoom White Speed w procesie wybielania wykorzystuje opatentowaną reakcję ,,photo-fentom”, która zachodzi pomiędzy znajdującym się w żelu nadtlenkiem wodoru a żelazem. Związki te w połączeniu tworzą rodnik grupy wodorotlenowej określany mianem ,,pogromcy przebarwień” .

Wybielanie domowe 

 • Czas trwania: 7-14 dni
 • Rozjaśnienie: do 4-6 odcieni 
 • Brak natychmiastowego rezultatu
 • Do samodzielnego zastosowania - indywidualne nakładki
 • Nadwrażliwość zębów: przejściowa

Wybielanie gabinetowe (akcelerowane światłem)

 • Czas trwania: 45-60 min wizyta w gabinecie
 • Rozjaśnienie: średnio do 6-8 odcieni
 • Natychmiastowy rezultat
 • Wykonane w gabinecie 
 • Nadwrażliwość zębów: przejściowa

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów?
U większości pacjentów efekt profesjonalnego wybielania zębów utrzymuje się przez wiele miesięcy, zanim konieczna będzie korekta. Główne przyczyny stopniowego przebarwiania zębów to wiele produktów spożywczych i napojów, które ludzie regularnie spożywają, takich jak kawa, herbata, czerwone wino, napoje bezalkoholowe, jagody, sos do makaronu itp. Dodatkowe elementy, które mogą przyczynić się do – lub nawet przyspieszyć – żółknięcie lub przebarwienie, obejmują palenie i/lub używanie wyrobów tytoniowych, a także nie szczotkowanie i nitkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie.

Aby przedłużyć efekty wybielania zębów, nasi lekarze zalecają regularne zwracanie uwagi na to, co się je i pije, powstrzymywanie się od palenia/palenia tytoniu oraz utrzymywanie optymalnych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej, w tym coroczne czyszczenie zębów. Jeśli w końcu zajdzie potrzeba wykonania zabiegu ponownie, dzięki nakładkom i preparatowi  Zoom®! Nite White  może ponownie osiągnąć zadowalający efekt.

Jak wygląda procedura wybielania zębów?
Najpierw musisz odbyć konsultację u naszego lekarza celem kwalifikacji do wybielania zębów.

Wraz z lekarzem dobrana zostanie odpowiednia metoda. Po zakwalifikowaniu przez lekarza, zostaniesz skierowany do jednej z naszych specjalistek ds.higieny na 1,5 -godzinną wizytę profilaktyczną. 

METAMORFOZA UŚMIECHU

Metamorfoza uśmiechu odnosi się do spersonalizowanego połączenia zabiegów stomatologii estetycznej i/lub odtwórczej stosowanych w celu poprawy wyglądu uzębienia a co za tym idzie uśmiechu. W zależności od Twoich unikalnych potrzeb, możemy leczyć przebarwienia, korygować kształt zębów, uzupełniać brakujące zęby oraz rozwiązywać różne inne problemy kosmetyczne.

W GALILEO STOMATOLOGIA pomogliśmy wielu pacjentom osiągnąć wymarzony uśmiech dzięki niestandardowym metamorfozom uśmiechu — często w zaledwie jeden dzień!

Dr Kamil Abed jest przeszkolony w zakresie wykorzystania technologii Planmeca CAD System®, która jest najnowocześniejszym systemem pozwalającym na wykonanie wysokiej jakości uzupełnień protetycznych podczas jednej wizyty w gabinecie.

Dostosowując leczenie do Twoich potrzeb i celów, nasi stomatolodzy mogą pomóc Ci uzyskać atrakcyjny, naturalnie wyglądający uśmiech, z którego będziesz dumny i pewny siebie!

Jakie są możliwości zabiegów wpływających na metamorfozę uśmiechu?
To jakie zabiegi będą niezbędne do wykonania metamorfozy uśmiechu będzie zależało od konkretnych problemów estetycznych, którymi chcesz się zająć. Niektóre z najczęściej stosowanych procedur stomatologicznych obejmują:

 • Licówki porcelanowe – stosowane do maskowania drobnych niedoskonałości strukturalnych zębów oraz głębokich przebarwień
 • Korony i mosty dentystyczne – stosowane do wzmacniania i/lub zastępowania mocno uszkodzonych lub zepsutych zębów
 • Wybielanie zębów – to bezpieczna metoda rozjaśniająca zęby dotknięte przebarwieniami
 • Implanty dentystyczne – zastępują utracony korzeń zęba lub wielu zębów

Jak wygląda proces metamorfozy uśmiechu?

Aby rozpocząć proces zmiany Twojego uśmiechu, lekarz przeprowadzi pełną jego analizę oraz określi Twoje potrzeby. Przy użyciu naszego systemu obrazowania, tomografii Orthophos SL 3D ™ — będziemy mogli uwidocznić wszystkie aspekty anatomii jamy ustnej. Po zidentyfikowaniu wszystkich problemów kosmetycznych przedstawimy i zaproponujemy różne opcje leczenia. Za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania PLANMECA Smile Design, będziesz także mógł zobaczyć symulację tego, jak Twój nowy uśmiech może potencjalnie wyglądać. Wszystko to pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą leczenia.

Gdy Ty wraz z lekarzem uzgodnicie szczegółowy plan zmiany uśmiechu, możliwe jest, że leczenie przeprowadzimy w ciągu kilku godzin. Korzystając w naszym gabinecie z zaawansowanej technologii Planmeca CAD System®, możemy zaprojektować i wykonać porcelanowe licówki, korony z wyjątkową precyzją. Gotową pracę przymierzymy i zacementujemy na twoich zębach, dzięki czemu będziesz mógł opuścić nasz gabinet tego samego dnia ze swoim nowym uśmiechem.

Jeśli Twój plan leczenia będzie obejmował bardziej złożone zabiegi, takie jak Invisalign® i/lub implanty dentystyczne, metamorfozę uśmiechu przeprowadzimy podczas wielu wizyt. Dokładna liczba wizyt będzie zależała od zakresu potrzebnych prac dentystycznych, z których wszystkie zostaną omówione z Państwem podczas planowania leczenia.

Bez względu na to, ile wizyt wymaga Twoja metamorfoza uśmiechu, możesz liczyć na opiekę na najwyższym poziomie oraz piękny efekt końcowy.

WEEKENDOWA METAMORFOZA UŚMIECHU

W szczególnych sytuacjach, w zależności od twoich potrzeb, metamorfozę uśmiechu możemy wykonać w ciągu weekendu. Jeśli jesteś osobą zapracowaną i wymagasz szybkiej realizacji, nasze innowacyjne zabiegi dentystyczne pomogą sprostać twoim oczekiwaniom poprzez Weekend Smile Makeover.

Każda metamorfoza uśmiechu jest poprzedzona wnikliwym badaniem, diagnostyką i ostatecznie kwalifikacją. Możliwości leczenia obejmują:

 • korony porcelanowe
 • licówki porcelanowe
 • bonding zębów
 • wybielanie zębów
 • leczenie implanto-protetyczne

BONDING

Bonding zębów to szybki i bezpieczny sposób na poprawę kształtu i koloru twoich zębów. 

Przy użyciu specjalnych, wysoko estetycznych żywic kompozytowych możemy naprawić nieznaczne pęknięcia zęba, ukruszenia, zmienić kształt a także ukryć defekty kolorystyczne zębów.

Ta nowoczesna metoda odbudowy zębów, polega na aplikacji dopasowanej kolorystycznie żywicy na krawędzie i powierzchnie licowe zębów, bez użycia borowania oraz znieczulenia. 

Efekt końcowy poprawia wygląd i funkcję zębów. 

Metoda ta jest szczególnie przydatna w celu:

 • naprawy drobnych pęknięć na powierzchni zęba
 • naprawy uszczerbień 
 • zmiany kształtu zębów
 • zamknięcia zbyt dużych przerw między zębami
 • wydłużenia skróconych zębów
 • zamaskowaniu przebarwień

Jest to fantastyczna alternatywa dla osób które nie kwalifikują się lub nie chcą licówek porcelanowych.

Bonding jest metodą bezpieczną, mało inwazyjną, nie wymagającą znieczulenia i znacznie tańszą. 

Zalety bondingu:

 • technika mało inwazyjna, często nie wymagająca znieczulenia
 • wykonanie bondingu następuje na 1 wizycie
 • w porównaniu z licówkami znacznie tańsza
 • w przypadku odkruszenia kompozytu- można go naprawić

Przeciwskazania do bondingu:

 • choroby dziąseł 
 • próchnica zębów
 • bruksizm (zaciskanie, zgrzytanie i ścieranie zębów)
 • nikotynizm (pogarsza efekt estetyczny)
 • zła higiena jamy ustnej 

PEŁNA REHABILITACJA JAMY USTNEJ

To szereg zaawansowanych procedur dentystycznych odnoszących się do procesu kompleksowej poprawy stanu zdrowia, estetyki i funkcji uzębienia.    

Kandydatami do tego typu rehabilitacji są pacjenci, którzy mają znacznego stopnia zniszczone uzębienie w wyniku próchnicy lub starcia i wymagają ich naprawy lub wymiany. 

Typowe sytuacje to:

 • rozległe braki zębowe lub ich znacznego stopnia zniszczenie
 • zaawansowane starcie zębów
 • choroba przyzębia (paradontoza)
 • głębokie przebarwienia zębów

Pełna rehabilitacja jamy ustnej obejmuje m.in.:

 • implanty stomatologiczne
 • protezy wsparte na implantach ( tzw. All-on-X )
 • tradycyjne protezy
 • korony i mosty protetyczne
 • estetyczne wypełnienia kompozytowe
 • licówki porcelanowe
 • ekstrakcje zębów
 • leczenie kanałowe

Pełna rehabilitacja jamy ustnej wymaga wnikliwej analizy każdego przypadku oddzielnie.

Nasi pacjenci mogą liczyć na:

 • kompleksową konsultację i badanie jamy ustnej 
 • wnikliwą diagnostykę-wykonanie modeli diagnostycznych, badanie tomografii komputerowej, fotografii
 • wstępną wizualizację planowanego efektu leczenia 
 • zaawansowane zabiegi stomatologiczne- implanty zębowe, licówki porcelanowe

Zapewniamy kompleksową opiekę następczą po przeprowadzeniu leczenia.

Pełna rehabilitacja uzębienia obejmuje szereg złożonych procedur stomatologicznych trwających niekiedy wiele miesięcy w zależności od stanu jamy ustnej. Ze względu na złożoność i czas trwania tej procedury,

gorąco polecamy konsultację z wykwalifikowanym i godnym zaufania lekarzem naszego zespołu.